7 Responses to Kniha návštěv

 • Dobry den,
  jedna navstevnice vaseho domu (Marketka Prehnalova) mi kdysi od vas privezla knihu o misionarich v Cine (byl tam popsan Ricchi a dalsi)
  s priklady prekladanych del do cinstiny. Rad bych ji odkazal pratelum, kteri se o problematiku zajimaji, ale uz nevim autora ani nazev.
  Predem dekuj iza event. informaci.

  Pokud vas to zajima existuje velmi zajimava prace „Discovery of Genesis“, ktera je napsana misionari v Cine uz ve 20. letech 20. stol.
  a vysvetlujici vliv hebrejskeho mysleni na cinstinu. Prace v pdf ma 157 stran a popisuje nektere cinske znaky analogicky k Bibli.
  S pozdravem Petr Silinger

 • Dobry den. Velehrad jsem nekolikrat navstivila se svym manzelem a syny velmi davno. Naposledy v roce 1992. Bylo tam ale nadherne uz tehdy. Se skvelymi knezimi – P.Aloisem Frydrychem, strycem me mile svagrove, s veselym P.Jirim Kopicem a take P. Kopeckym. Nikdy na tyto vyjimecne lidi, stejne jako pohodu, krasnou krajinu zvyky a nadherne prostredi, nezapomenu. Velmi rada bych se jeste jednou do tech mist podivala. Novemu vedeni PD Velehrad preji jen to nejlepsi. Jitka Volkova

 • Díky zázemí PDV jsme zde se studenty AG v Kroměříži mohli prožít krásný týden 19.-25.6.2016. Díky! Fotografie a zprávu si můžete přečíst zde:
  http://www.agkm.cz/projektovy_tyden/projekty2016/03.htm

 • Dobry den. Velehrad jsem nekolikrat navstivila se svym manzelem a syny velmi davno. Naposledy v roce 1992. Bylo tam ale nadherne uz tehdy. Se skvelymi knezimi – P.Aloisem Frydrychem, strycem me mile svagrove, s veselym P.Jirim Kopicem a take P. Kopeckym. Nikdy na tyto vyjimecne lidi, stejne jako pohodu, krasnou krajinu zvyky a nadherne prostredi, nezapomenu. Velmi rada bych se jeste jednou do tech mist podivala. Novemu vedeni PD Velehrad preji jen to nejlepsi. Jitka Volkova

 • Děkuji všem lidem z poutního domu Velehrad a krásný a pokojný týden. Díky za laskavé přijetí, pomoc a svědectví Boží lásky.
  Poprvé jsem viděla Dolomity a lidi, kteří žijí v souladu s přírodou a Bohem. Děkuji Bohu za tuto zkušenost. Nezapomenutelné.
  Všem mohu doporučit, jeďte a uvidíte sami.

 • Pěkný den! Děkuji otci Antonínovi a Jeho pomocníkům Aničce a Mirkovi za jejich službu pro náš pobyt na Velehradě. Vše se nám vydařilo a bylo nám zde dobře. Fotky z pobytu 27.7. až 2.8.2014 jsou na webu: http://bvi.rajce.idnes.cz. Zdravím a žehnám! P. Bohumil Vícha, farář v Dobré u FM.

 • Jmenuji se: Zuzka
  Odkud jsem: Olomouc

  Nádherné prožití vánočních prázdnin, Silvestra a přivitání Nového roku. To všechno patří k úžasné lyžovačce, kterou jsem prožila. Vždycky z tohoto místa odjíždím duchovně posilněna a nabitá na další rok. Díky za Vaše dílo a práci a všem lidičkám se kterými jsem tento týden prožila.

  21. 12. 2010, 18:55

  Jmenuji se: Janey a Anička
  Odkud jsem: ÁGéčko

  Děkujeme za krásný pobyt a uveřejňujeme slíbenou písničku: (zpívá se na melodii Trpasličí svatby)

  1. Na horách v Dolomitech,
  teta s otcem sbírají mech,
  potom ho čistí a taky vaří,
  když ho pijou, no tak se jim dobře daří!

  Když přijede výprava,
  teta jim vaří hrozně ráda,
  otec mše slouží a usmívá se,
  všichni hosté rostou k oboustranné kráse.

  R: Protože v Dolomitech, v Dolomitech, tam je prima,
  ať je jaro, léto, podzim nebo zima,
  protože teta s otcem, otec s tetou se starají,
  ať se všichni hosté u nich dobře mají.

  2. Když přijde jaro a kytky kvetou,
  otec se půjde projít s tetou,
  navštíví známé, kamarády,
  povykládaj’ německy, vymění rady.

  Jakmile léto začne svý blues,
  přijede celý autobus,
  Anička s Tondou nestíhají,
  plné ruce práce s lidmi zase mají.

  R.

  3. Na podzim listy opadají,
  houby se do jídla přidávají,
  hnůj se zarývá, stromy stříhají,
  na Bekárkovic výpravu už tu čekají.

  Otec s lopatou šermuje,
  napadlý sníh už odhazuje,
  přichází zima a krutý mráz,
  teta okna pozotvírá znovu a zas.

  R.

  4. Proto, lidi, neváhejte,
  na Velehrad se vydejte,
  Dolomity čekají Vás,
  přijeďte prožít na horách ten nejlepší čas!

  Všechno už je připravené,
  ustlané, vyprané, navařené,
  teta s otcem náruč otvírají,
  srdečně a s úsměvem vás přivítají!

  R.

  …Made by Anička & Janey

  15. 9. 2010, 13:08

  Jmenuji se: F. Chvatík
  Odkud jsem: Zlín

  Na konci srpna jsme byli s milovanou ženou týden v pastoračním domě Velehrad. Díky O. Antonínovi, Pavlovi a Aničce jsme prožili krásné dny. Každý den výšlap dle rad hostitelů, výborná strava duchovní i tělesná. Rádi zase přijedeme…..

  1. 6. 2010, 15:08

  Jmenuji se: Honza Blažek
  Odkud jsem: Slavkov u Brna

  Včera jsem s otevřenou pusou hleděl na pořad „Neznámí hrdinové“ na ČT2. Komu čest, tomu čest! A skromný hrdina je dvojnásobný hrdina. Smekám pomyslný klobouk a těším se nějaké další setkání na Velehradě.

  8. 3. 2010, 16:41

  Jmenuji se: Honza Blažek
  Odkud jsem: Slavkov u Brna

  Byli jsme úplně poprvé v takových horách, jaké se rozprostírají v okolí domu Velehrad. Ale naše nadšení by bylo poloviční, nebýt domácího prostředí a laskavého přístupu manželu Záleských. Strávili jsme na Velehradě nádherné jarní prázdniny a dá-li Bůh, nebyla to snad naše poslední návštěva.

  4. 3. 2010, 15:31

  Jmenuji se: Tomáš V
  Odkud jsem: Ostrava

  Ještě abch byl spravedlivý – paní správcovou moc vidět není, zato na její kuchařské umění vzpomínám dodnes! Byl jsem v dosti hotelích se čtyřmi i pěti hvězdami, ale přes všechny „biedne svedske stoly i wellness“ mi ani ve Washingtonu, ani ve Vídni nenabídli tak vynikající polévky, které bych si třeba jen zapamatoval a o rodinném prostředí nemusím ani mluvit… Už teď se těším na příští návštěvu!

  17. 2. 2010, 20:01

  Jmenuji se: Tomáš V
  Odkud jsem: Ostrava

  Všem doporučuji, vynikající místo i personál, zvláště šéf, pan Záleský – blaho návštěvníků má na prvním místě! Všichni jsou zde v těch nejlepších rukou! Měl jsem možnost se o tom přesvědčit v praxi, když mne zradily oči, staral se o mne až do úplného vyléčení a i po něm Otci Antonínovi přeji brzké uzdravení…

  12. 9. 2009, 21:55

  Jmenuji se: Helena
  Odkud jsem: Kroměříž

  Před dvěma hodinami jsem se vrátila z týdenního pobytu na Velehradě. Nedovedu slovy vyjádřit to, co jsem zde prožila. Nejen turistiku, ale hlavně duchovně. Děkuji otci Antonínovi za duchovní podporu. Jsem s Vámi v modlitbách.

  14. 8. 2009, 8:02

  Jmenuji se: Hanka a spol.
  Odkud jsem: Těšín,Třinec,Jablunkov

  Josef M. se letos podruhé vrátil na místo činu Zdravíme Josefa i celý Velehrad! Užijte si poslední den a taky večírek – holky, pozor na něj! Josefe, zůstaň nám věrný!

  23. 7. 2009, 20:50

  Jmenuji se: Vojtech Muselik
  Odkud jsem: farnost Hulin

  Ucastnil jsem se v dobe 27.6.az4.7.2009 moc jsme byli spokojeni.Otec Antonin a manzele Zalesky zdravim a vzpominame Vojta a Hanka vyrizoval jsem tehdy pozdrav od pani MArie Hanove to jen pro upamatovani

  9. 7. 2009, 14:33

  Jmenuji se: Standa V.
  Odkud jsem: Otrokovice, CZ

  Zdravím všechny tři vyslance Moravy v (ne)dalekých italských Alpách. Rád bych za naši cyklistickou partu dodatečně poděkoval páteru Antonínovi a Pavlovi i Saši Z. za poskytnutí možnosti přenocování při naší opakované cestě podél řeky Drávy, tentokrát konečně až do slovinského Mariboru a ještě kousek za něj. Vždycky nás v cizině potěší, narazíme-li na tak vzdálený „ostrůvek domova“.

  4. 6. 2009, 13:26

  Jmenuji se: Louis
  A já porád, co mi tam ty dlouhé roky, kdy na Velehrad jezdím, chybí. Jasně, wellness!!!

  4. 6. 2009, 9:25

  Jmenuji se: Anička

  Milý Peter. Tělo si můžeš v dnešní době zrekreovat kdekoliv. Ale k rekreaci ducha a duše se člověk potřebuje vnitřně zklidnit a ztišit. K tomu opravdu švédský stůl…apod. nepotřebuješ Velehrad je skvělý dům a všem ho mooc doporučuji.

  3. 6. 2009, 22:15

  Jmenuji se: Peter Pavol
  Odkud jsem: Slovensko

  Ako vidim je tam pekne prostredie, no mne sobne by taky typ hotela nevyhovoval, pripada mi ze je to pre biednych ludi, je tam nejaky welnes?? sauna bazen?? svedske stoly??

  10. 3. 2009, 14:45

  Jmenuji se: Peťulina Králová
  Odkud jsem: Spálov

  Děkujeme Otci Antonínovi a manželům Záleským, ale také všem, se kterými jsme se potkali a prožili s nimi krásných a radostných pár dnů. Každému kdo váhá zda jet, tak určitě jeďte, je tam moc pěkně, navíc překrásná krajina a příjemní lidé. Určitě zažijete spoustu zážitků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>